Vítejte, jsem Lucie a jsem NLP koučkou osobního rozvoje 

Jsem taky máma úžasné dcerky Kateřiny a manželka podporujícího muže.

Jsem žena, která jde v mnoha směrech (mateřství, výchova, školství, obouvání, zdraví) proti proudu. Vyznávám hodnoty jako jsou svoboda, nezávislost, respektující prostředí a komunikace, zdraví, dobrodružství, minimalismus...

Mám ráda přírodu (nejvíc asi hory), hýčkání přírodní kosmetikou a ekodrogerií, knihy, rychlou chůzi a dost ujíždím (ujíždíme s manželem) na kvalitním a dobrém jídle. Nejvíc asi na vietnamské, mexické a indické kuchyni.

Co ráda nemám je stereotyp, a proto velmi rádi cestujeme a vždy na pár měsíců v roce změníme prostředí. Ať už je to na náš oblíbený chorvatský ostrov Krk, kde jsme nejraději mimo sezónu a rádi tu trávíme třeba i Vánoce a Nový rok. Nebo okoušíme krás udržitelného cestování formou petsittingu, kdy hlídáme majitelům zvířátka v jejich domě.

Jak jsem se dostala ke koučování?

V srpnu 2018, po svém šestinedělí, jsem založila projekt Máma superhrdinkou.

Projekt, který jsem díky svým zkušenostem z účetní praxe mohla založit a pomáhal tak ženám orientovat se v příspěvcích na mateřské a rodičovské. Napsala jsem také bestseller Mámin průvodce paragrafy na mateřské a rodičovské, který dává jistotu téměř 2 800 maminkám v tom, na jaké příspěvky mají nárok a jak si všechno vyřídit od A-Z.

Následovala jsem všechny marketingové strategie, kterými bych projekt podpořila a dostala ho do povědomí co nejvíce žen.

Troufám si říct, že se mi to povedlo a získala jsem díky tomu slušný příjem k rodičovskému příspěvku. Mohli jsme tak s manželem a dcerou naplňovat své (nejen) cestovatelské touhy.

Vše klapalo, až na jednu jedinou věc. Nebyla jsem tak úplně šťastná. Tušila jsem, že je to mým směřováním, na které jsem se po střední škole vydala. Ekonomie, účetnictví a čísla, která jsem vystudovala mě nikdy zcela nenaplňovala.

Místo toho, abych tehdy vyposlechla hlas svého srdce a přihlásila se na psychologii nebo alespoň jiný humanitní směr, jsem zbaběle utekla hned z první hodiny přípravného kurzu na přijímačky a přihlásila se na ekonomku. 

Já, která se celou základku trápila s matikou tak moc, že jsem si vybrala střední uměleckou školu s vidinou, že se vyhnu přijímačkám z matematiky a že budu co nejvíc ušetřena i její následné výuky.

A přestože se celému projektu Máma superhrdinkou dařilo a i když mě velmi bavila veškerá práce okolo něj, moji nechuť ze studia častých novel zákonů to nedokázalo zvrátit.

Na podzim roku 2020, kdy jsem kvůli svému melancholickému nastavení úplně nezvládala přicházející podzim, jsem vyhledala podporu koučky.

Pro koučink jsem se prakticky ihned nadchla a začalo další, dost intenzivní období, kdy jsem postupně začala přeskládávat svůj život.

Přestala jsem věci odkládat a začala si plnit své dávné sny a touhy.

V roce 2021 jsem se přihlásila na akreditovaný koučovací výcvikpsychoterapeutické minimum, které mi v budoucnu umožní přihlásit se do psychoterapeutického výcviku. 

Přestala jsem konečně věci odkládat a začala si plnit své dávné sny a touhy.

Vzala zdraví do vlastních rukou, vyladila své stravovací návyky a jen tak mimochodem odevzdala přes 7 kg své váhy.

Naplánovala nám v srpnu 2021 tehdy s tříletou dcerou poutní cestu do Santiaga de Compostela, kde jsme měly v plánu "ťapat" z portugalského Lisabonu a užít si dvouměsíční dobrodružství. (Plány nám sice tenkrát překazila nemoc ale cestu v plánu máme.)

A hlavně! Ve svých 30 letech jsem konečně změnila své profesní zaměření o 180 stupňů a šla tam, kam mě to původně tak táhlo. V březnu 2022 jsem definitivně ukončila projekt Máma superhrdinkou a od té doby se naplno věnuji koučování.

Mojí vášní je podporovat klienty, kteří si jdou za svými sny a na své cestě nechtěji být sami.

Jste to VY?

Vyberte si spolupráci, která vám vyhovuje a získejte nový vítr do plachet.

Vzdělání a praxe v oblasti koučinku a osobního rozvoje:

  • Psychoterapeutické minimum (Český institut biosyntézy, Praha) , 8/2021 - stále probíhá
  • Kurz Léčení vnitřního dítěte (Monika Nisznanská) - 2022
  • Akreditovaný intenzivní koučovací výcvik s technikami NLP (u Markéty Hamrlové, Brno), 7-9/2021 
  • Kurz Nevýchova - respektující rodičovství, 2018
  • Průběžně využívám pro rozvoj svůj i svých služeb podpory koučů, psychoterapeutů, čerpám také informace z odborních publikací na témata osobního rozvoje, koučinku, terapie, psychologie, neurovědy, respektujícího rodičovství, podnikatelských strategií a on-line podnikání.
  • Aktuálně mám odkoučováno 100+ hodin.

Formální vzdělání:

  • Vysoké učení technické v Brně, program ekonomie a management, titul Bc., 2016

Chcete jít za tím, co vás volá? Ráda vás podpořím na vaši cestě. Napište mi e-mail.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Reference od klientek

S Luckou jsme si hezky popovídaly na téma vnitřní strach a váhání. Svými otázkami mě dovedla k zamyšlení, co dělat a kde začít a že někdy je dobré na sobě pracovat. Vše nejde hned, takže i malé krůčky vedou k celkové spokojenosti. Samozřejmě témat k řešení jsme identifikovaly několik a cesta je trnitá. Všem doporučuji, aby se pomocí koučinku nad sebou zamysleli a rozhodli se, zda na sobě začít pracovat a plnit si své sny a očekávání anebo je jim dobře tam, kde jsou.
Markéta Hanzlíčková
Milá Lucko, díky tobě jsem si spoustu věcí uvědomila. A především to, že i já jsem důležitá. Jako člověk, který má sny a cíle. Ne jen jako partnerka, máma a kamarádka. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se nechám někým koučovat. A teď jsem velice ráda za to, že jsem do toho šla. Vlastně bez očekávání, ale myslím, že o to víc, to zasáhlo kam mělo. Byla jsem překvapená, jak snadno vlastně dokážu pojmenovat svoje problémy. Od našeho setkání se pomalu, ale jistě, učím hledat i to dobré na sobě. Nejsou jen ostatní. Jsem i JÁ. Moje cesta, moje sny, moje cíle a moje štěstí. A být šťastný není sobectví
Nikola Kulíšková
Koučink od Lucky můžu všem jen doporučit! Sama jsem do toho šla možná trochu skeptická, bez větších očekávání. Nicméně jsem opravdu nečekala tak příjemný rozhovor, který mi pomohl otevřít se i myšlence, že nemusím být jen ta unavená matka, která nemá čas na sebe a vlastní zájmy, ale že i s prckem můžu zvládnout alespoň trochu odpočívat, relaxovat... A vůbec se zaměřit trochu i na sebe. Rozhodně doporučuji všem, kteří stále váhají, zda do toho jít, ať se nebojí. Lucka je moc příjemná, milá, a vůbec, taková, jakou ji potřebujeme! Děkuji!
Tereza Michalová
Na schůzku jsem šla prakticky bez očekávání. A byla jsem moc mile překvapená. Uvědomila jsem si, že i já mám své sny a přání. A že i já umím nad svými sny přemýšlet jako nad reálnou součástí mého života, nejen jako o vzdušných zámcích. Určitě bych koučink doporučila těm, kteří mají pocit, že jsou v pasti, jednom kruhu, potřebují se odpíchnout a nemohou najít ten odrazový můstek. Závěrem: Já mám o čem přemýšlet a minimálně se pokusím si svoje sny splnit. Ještě jednou děkuji a vřele doporučuji 🙂
Zuzana Pešová

" Úkoly, které jsem si přepisovala od dubna se splnily. Dvakrát jsem stihla přes den spát a světe div se, úklid se nezbláznil." - píše čerstvá maminka Hanka a přikládá svoji recenzi...

Mluvit s cizím člověkem o svých problémech je jednodušší a zároveň tam chybí to omlouvání zavedených pořádků, které dělají kamarádi. A navíc vše co se řekne nahlas, má úplně jinou formu, než když si to člověk jen myslí a nebo cítí. Prostě přestat se na něco vymlouvat a začít pomalu něco dělat je největší posun. Je fajn slyšet tu podporu, nezaujatý náhled a hlavně úsměv od ucha k uchu, který k tomu Lucka přidává. Pokud o koučinku přemýšlíte, určitě to zkuste.
Hana Kálal