Dejte svému štěstí zelenou!

Co vám přináší pocit štěstí? O tom jak si já denně sbírám své štěstí do zásoby vznikl tento článek. Třeba v něm najdete inspiraci a dozvíte se, že štěstí na vás číhá na každém rohu, jen mu musíte umět dát zelenou.

Inspirací k tomuto článku mi byl jeden takový můj příjemný rituál. Občas totiž mívám chuť si zapnout svůj oblíbený playlist do hi-fi věže a nechat se jen tak vést melodií. Když si takhle něco pustím do věže má to úplně jiný rozměr a mnohem větší grády, než když poslouchám jen rádio a přestože by to do mě asi nikdo neřekl dokážu si takovou tančící chvilku velmi užít. Někdy to není chvilka a je z toho i pořádná chvíle.

A nejvíc mě na tom baví ta spontánnost. Nijak si tuhle chvilku neplánuju, ona prostě přijde sama. Někdy je k tomu potřeba malý impuls. Z rádia se třeba ozve má oblíbená skladba a já cítím že si ji chci poslechnout v plné kvalitě tak neváhám a jdu hned ladit. Jsem schopna si ji pak pouštět i několikrát za sebou a v návaznosti na to mě pak napadají další a další skladby na které mám zrovna náladu.

Tak tohle je jeden z mých oblíbených rituálů, kdy na chvíli úplně vypnu a jen si všímám jak mě celá ta situace dobíjí neuvěřitelně silnou energií a já cítím jak se směju. Ten smích ale není jen povrchový, vychází zevnitř. Ze srdce. ♥

Je to výsledek mého momentálního rozpoložení. A mnohdy jen koukám, jak nás takový maličkosti dokáží udělat tak moc šťastnými a proto dávám takovým chvilkám zelenou a za žádnou cenu se jim nebráním.

V posledních měsících jsem vnímala tyto maličkosti, které mé dny činní radostnějšími, mnohem intenzivněji. Je to tím, že jsem byla od začátku těhotenství doma a člověku se tak ráz naráz změní život. Nechodíte do práce, nejste mezi lidmi. Každý víkend, který jste doposud trávila na nějakém pěkném výletě je teď minulost. Plánované dovolené se ruší a vy jste odkázaná na svůj domov.

Někdy to tak život prostě zařídí a vy se s tím musíte smířit. A já to beru tak, že to tak má být. Dostala jsem jasný signál k tomu, abych zvolnila a začala se připravovat a ladit na novou a moc krásnou etapu svého života.

Naučila jsem se pravidelně relaxovat a dopřávat si opravdu hodně chvilek sama se sebou a řeknu vám je to balzám na duši. A je úsměvné, že mi v tom mimo jiné často pomáhá něco tak zdánlivě povrchního jako je moje sbírka přírodní kosmetiky.

Třeba večer při čištění pleti se snažím vnímat, jak se mi ty báječné složky krémů vpíjí do pokožky a pěkně ji vyživují nebo když mám potřebu si upravit nehty. Proměním to v příjemný rituál s teplou vodní lázní a pár kapkami levandule.

Své štěstí si teď hýčkám a ani se nemusím nijak snažit a hledat ho. Nacházím ho na každém rohu, třeba teď ráda trávím večery na balkoně, kde jsem si udělala útulné posezení a koukám na blízké lesy, ze kterých po dešti stoupá pára. Kochám se tam mými rajčátky, které ještě před chvilkou byly semínkem a dnes už jsou z nich pěkné keříky s začínajícími květy.

Tak ať jsou pro vás tyto řádky inspirací, jak v tom každodenním shonu na chvilku zastavit a umět procítit daný okamžik.

A i když je to někdy těžké a vy po celém dni s miminkem nebo po práci, chcete uklidit ten nadělaný nepořádek. Nedělejte to! Nebo alespoň né hned. Pokud to tedy není váš způsob relaxu. 🙂 I když to za vás nikdo neudělá, tak to nikam neuteče.

Prostě si dejte chvilku pro sebe a načerpejte si to své štěstíčko, tu radost z daného okamžiku pěkně do zásoby. Sedněte si třeba ke knížce a přečtěte alespoň kapitolu nebo se posaďte s něčím dobrým na terasu a jen tak koukejte a čerpejte tu energii. ♥

Lucie ♥


Pomáhám maminkám lépe se orientovat v sociálních dávkách na mateřské a provázím on-line podnikatelky potřebnou administrativou v začátcích podnikání.

Mým přáním je, aby se maminky po zdolání veškeré administrativy cítily jako Superhrdinky.

Něco o mně si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.